رنگهای ویژه کاربردهای صنعتی

 

رنگ آمیزی تاسیسات صنعتی

در بسیاری از موارد در صنعت کاربرد الیاژهای گران قیمت مقاوم در مقابل خوردگی برای ساخت سازه و تاسیسات و مخازن عمل چندان صحیحی نیست. بلکه از لحاظ اقتصادی استفاده از فولاد های کم کربن ساده به دلیل قیمت پایین و قابلیت تغییر شکل اسان ارجحیت دارد. در این گونه موارد توصیه می شود که سطح قطعات فولادی با استفاده از پوششهای سطحی محافظت شود.

کاربرد این پوششها معمولا به منظور اهداف متفاوتی از قبیل افزایش سختی و مقاومت سایشی و مقاومت خوردگی و هدایت حرارتی و الکتریکی و قابلیت انعکاس نور است.در انتخاب ماده پوشش علاوه بررر توجه به خواص مورد نظر در ارتباط با کاربرد ان باید عوامل اقتصادی هم مورد توجه قرار بگیرد.

یکی از روشهای ارزان قیمت برای حفاظت از خوردگی استفاده از مواد پلیمری با رنگهای گوناگون است. انتخاب رنگ صنعتی متناسب و مرغوب و البته اعمال و اجرای صحیح و استاندارد ان می تواند فلزات را از خوردگی محافظت کند. البته رنگ امیزی نه فقط به عنوان محافظ بلکه عمدتا برای تزیین قطعات نیز به کار می رود که در این موارد اهمیت اجرای حرفه ای و بی نقص دوچندان می شود.

شرکت مبتکران صنعت رنگ و رزین با دارا بودن اکیپ مجرب و با سابقه و دستگاههای مورد نیاز توانایی اجرای انواع پروژه های پوشش کاری صنعتی را دارا است.

 

 
 

 

 

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر