رنگ های دکوراتیو

 

رنگ های دکوراتیو

در اصطلاح عموم به رنگ های خاصی که به لحاظ زیبایی و جلوه ظاهری با رنگ های عادی تفاوت داشته باشند رنگ دکوراتیو گفته می شود. اگر چه رنگ های دکوراتیو رنگ هایی با ظاهر خاص هستند که معماران و طراحان داخلی از آنها بهره می برند ولی در واقع هر یک از این رنگ ها ویژگی ها و قابلیت هایی دارند که در صورت آشنایی با آن می توان از حد اکثر ظرفیت این دسته از رنگ ها استفاده کرد.

به عنوان مثال یک ستون گرد گچی را در فضایی مانند یک گالری هنری تصور کنید. با این ستون گرد چه می توان کرد؟ می توان آن را با کاشی و سرامیک 2 سانتی متری پوشش داد ولی آیا جلوه استخری آن مناسب چنان فضایی خواهد بود؟ قطعا پاسخ خیر است. می توان قطعات عمودی چوب را نیز امتحان کرد ولی در نهایت گردی و جلای اولیه ستون از بین خواهد رفت و به یک ستون با یک مقطع چند ده ضلعی خواهیم رسید. اما نا امید نشوید. می توانید با استفاده از یکی از رنگ های دکوراتیو مانند طرح سنگ کوراتز در فام دلخواه خود به یک ستون کاملا صاف و یکپارچه دست یابید که در نهایت شبیه به یک سنگ تراش خورده زیبایی غیر قابل وصفی ایجاد خواهد کرد.

شرکت مبتکران صنعت رنگ و رزین مجموعه ای کاملی از رنگ های دکوراتیو را تولید و اجرا می نماید که در داخل و خارج کشور به جهت کامل بودن و قیمت مناسب بی رقیب است.

این رنگ ها برای استفاده در فضاهای تجاری و خدماتی مانند فروشگاه ها و هتل ها بسیار کاربردی و مناسب است. سرعت اجرای رنگ های دکوراتیو که هر یک طرحی از یک متریال معماری مانند طرح سنگ، طرح چوب ، طرح سیمان و غیره است به مراتب بیشتر از متریال اصلی است و هزینه آن در مواردی تا 4 برابر کمتر است. که در نهایت صرفه جویی در وقت و هزینه نتیجه استفاده از رنگ های دکوراتیو خواهد بود حتی اگر از محدودیت های استفاده از متریال اصلی همان گونه که در ابتدای این مقاله بحث شد، چشم پوشی کنیم.

برخی از رنگ های دکوراتیو علاوه بر ایجاد یک طرح از متریال معماری ویژگی هایی به سطح نهایی می دهد که می توان از آن بهره برد. به عنوان مثال رنگ های خانواده سیمان و بتن باعث پنهان شدن ایرادات زیرآیند کار همچون شکستگی ها و ناصافی ها می شوند. برای مثال می توان از این رنگ ها برای پوشش سطوح سیمانی و گچی پرداخت نشده استفاده کرد. برخی دیگر از رنگ های دکوراتیو مانند رنگ های رگه دار همچون رنگ های خانواده چرم و سنگ باعث پوشش ناترازی و موج های سطح می شوند. برخی دیگر مانند خانواده رنگ های سیلیسی می توانند با ایجاد یک لایه مقاوم به خراش در فضاهای پر رفت و آمد ماندگاری و عمر زیاد رنگ را تضمین کند.  

مشاهده محصولات دکوراتیو

 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 1 کاربر